Açık köklü Fernor Ceviz fidanlarımızın satışları her yılın Kasım ayında başlar Mart ayı sonuna kadar devam eder.

Açık köklü fernor ceviz fidanlarımız uzun süreçle yetişme aşamasından geçer. Türkiye Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) üyesi güvenilir kaynaklardan temin ettiğimiz tohumlar her yılın haziran ayı gibi Tarım Bakanlığı tarafından toprak analizi gerçekleştirilerek ekimi için onaylanan Bandırma Ömer Köy’deki tesislerimize ekilerek güre(aşılanmamış fidan) haline gelir. Ceviz heterazigot bir meyve olduğu için kendiliğinden aşılı bir tohum çeşidi cevizde yoktur. 3 ay gibi sürede güre haline gelen aşısız fidanlar cinsine doğru kendi anaç bahçemizden elde ettiğimiz gözler ile aşılanır. Yaz sonuna kadar aşılama işlemleri devam eder. İsmine doğru aşılanan Fernor ceviz fidanları artık büyüme evresine geçer en az 1 yıl boyunca yetişip büyüyen aşılı fernor ceviz fidanları Kasım ayında yetişme boylarına göre satışa hazır hale gelir. Fidan boyu en az 1 metrenin üstündeki fernor ceviz fidanlarımız tarladan toplanarak ekileceği yeni bahçelerine gönderilir.

2016 yılı yeni sezon açık köklü fernor ceviz fidanı satışlarımız başlamıştır.

Satıştaki Açık Köklü Fernor Ceviz Fidanlarımız

Fernor Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri

Dikildiği ilk yılda meyve vermeye başlayan Tüplü Fernor Ceviz Fidanlarımızın meyve kalitesi oldukça yüksektir. Meyve salkımları 1 ile 5 arasında değişir. Yan dallarda meyve verimi oldukça iyidir. İç Meyve Oranı yüzde 51′dir. Cevizi 12 gr’dur. Oval meyve yapısına sahip fernor ceviz fidanının meyve içi ortalama 6 gr’dır.

Fernor Ceviz Fidanı Mevsim İsteği

Fernor cevizi fidanı ilkbahar geç donlarından zarar görmez Dişi çiçekler Mayıs ayının başında çiçek açar.

Fernor Ceviz Fidanının Chandlerdan Farkı

Fernor ceviz fidanı Fransız menşeli olup Chandler Ceviz fidanı ise Amerikan menşeli yabancı cins aşılı ceviz fidanlarıdır. Chandler ceviz fidanı 1200 metre mesafeye kadar dikilirken Fernor ceviz fidanı 2000 metreye kadar güvenle dikilebilir.

Fernor Ceviz Fidanının Meyve Verimi

Bakımı düzenli bir şekilde yapılmış bir adet 6-7 yaşında fernor ceviz ağacından ortalama 20-22 kilo verim alınabilir.

Açık Köklü Fernor Ceviz Fidanı Dikimi

Açık köklü fernor ceviz fidanının tozlayıcısı Fernette ceviz fidanıdır. 10 ADET Açık köklü ceviz fidanına 1 adet Fernette aşılı açık köklü ceviz fidanının dikilmesiönerilir.

Açık köklü Fernor ceviz fidanı çit dikim sistemi yetiştiriciliğine uygundur. Fernor ceviz fidanı 4X8 5×7 metre aralıklarla dikilebilir.

4×8 yani 4 metreye 8 metre aralıklarla dikim yapıldığında 10 dönüme; 312 adet dikilebilmektedir.

5×7 yani 5 metreye 7 metre aralıklarla dikim yapıldığında 10 dönüme; 285 adet dikilebilmektedir.

Ceviz Fidanı Dikimi
Ceviz Fidanı Dikimi (5×7)

Sertifikalı açık köklü fernor ceviz fidanı ile ilgili tüm sorularınız ve siparişleriniz için Üretim Sorumlumuz Hüseyin Olacak (Telefon: 0533 619 30 28)  7/24 ulaşabilirsiniz.

9 Yorum

 • Mehmet Rollas

  150- 200 civarında fernor cevize ihtiyacım var.Bahcemin rakımı 1690 m ilkbaharda dikecegim açık köklü ceviziniz var mi

 • turan kılıç

  1 metre ve daha büyük Fernor ceviz fidanlarının fiyatları nekadar

 • Yunus SARIASLAN

  Yozgat’ta yaşıyorum. Ceviz fidanı dikmek istiyorum. Açık köklü ceviz fidanı fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz. birde en az kaç adet ceviz fidanı almam gerekiyor.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • EMRE DOĞAN

  MERHABA 15 ADET FERNOR CEVİZ FİDANI ALMAK İSTİYORUM 2 YAŞINDAN BÜYÜK YANİ 100 CM DEN UZUN OLSUN FİDANLAR … FİYATLARI NEDİR 15 ADET FİYATI NEDİR

 • Mert yazıcı

  Ben trabzonun Maçka ilçesine bağlı hamsiköy köyündenim. Köyümüzün rakımı 1250 metreden başlayıp gidiyor.nisan ayının son haftasında olan donlar ağaçlarımizi donduruyor.Birde sis çok oluyor. Acaba fernor bizim bölge için uygun tür müdür?

 • bekir oruç

  KONYA dan bekir oruç daha önce 600 adet chadler dikdik baharın üşüyo 6 yıl oldu. yeni 500 adet daha dikcez cins ve fiyat konusunda ararmısınız. veya konyaya verdiğiniz fidan varsa birebir dikenle iletişime geçmek istiyorum.

 • ibrahim gülhan

  merhaba
  1150 rakımlı taşlı 8 dönüm bir tarlam var hangi cins ceviz önerirsiniz suyu sıkıntılı

 • ismet erol

  merhabalar ben ankara dan daha önce almış olduğum fennor ceviz fidanlarını dikmişdim şimdi kalan az yerim kaldı orayada dikmek istiyorum 12 ad fennor 1 ad. ferrnette almak istiyorum.fiyatlarımız nedir. fidanlar 2 yıllıkmıdır. bana mailime bildirirmisiniz.şimdiden teşekkür ederim.

 • isme erol

  merhabalar ben ankara dan daha önce almış olduğum fennor ceviz fidanlarını dikmişdim şimdi kalan az yerim kaldı orayada dikmek istiyorum 12 ad fennor 1 ad. ferrnette almak istiyorum.fiyatlarımız nedir. fidanlar 2 yıllıkmıdır. bana mailime bildirirmisiniz.şimdiden teşekkür ederim.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir