Chandler Ceviz Fidanı

Chandler ceviz fidanı fiyatı; tüplü chandler ceviz fidanı için 8 TL, açık köklü chandler ceviz fidanı içinse 12 TL’den başlamaktadır. Toplu alımlarda en ucuz fiyatlar, dikim sonrası %100 ceviz fidanı tutma garantisi Bandırma Fidan Fide A.Ş. güvencesi fidan satışı için bizi arayın.

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI

Açık Köklü Chandler Ceviz Fidanı

Kasım-Mart aylarında dikilen chandler ceviz fidanı için büyük boy fidan siparişleriniz için acele ediniz. Ön sipariş alımları ile hem daha ucuza chandler ceviz fidanı sipariş edebilir hemde istediğiniz boyda fidanlar ile ceviz bahçesi kurabilirsiniz.

TÜPLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI

Tüplü Chandler Ceviz Fidanı

Yılın 12 ayı dikilen tüplü chandler ceviz fidanı torbalı ceviz fidanıdır. Tüplü ceviz fidanı dikimi gübresi hazır olarak köklerinde sarılı olduğu için kılcak köklere zarar verme riski daha düşük bir şekilde ufak bir çukur kazılarak yapılabilir. Tüplü chandler ceviz fidanı fiyatları açık köklü fidanlara göre daha uygundur. Sizde daha uygun fiyatlara yılın 12 ayı chandler ceviz bahçesi kurmak istiyorsanız bizimle iletişim kurunuz.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler Ceviz Fidanı türü; verimi oldukça fazla olan daha çok Kaliforniya’da yetiştirilen bir Amerikan cevizidir. Çetnır olarak da söylenmektedir. Bandırma Fidan Fide A.Ş. güvencesi ile orjinal çetnır ceviz fidanı siparişi için bizi arayabilirsiniz.

Chandler ceviz fidanı dikimi; Denizden yaklaşık olarak 1100 metre yüksekliğe kadar dikilebilmesi mümkündür. 1100 metreden daha yükseklere dikilmesi tavsiye edilmemektedir. Toprakta aralıkları sık olarak dikilmeye müsaittir. Chandler ceviz fidanı ilkbahardaki erken don olaylarından pek fazla etkilenmeyen bir aşılı ceviz fidanı türüdür.

Chandler Ceviz Türünün Verimliliği Nasıldır?


Dünyada verimliliği en yüksek olan ceviz türüdür. Genç bir bitki iken verimi nispeten daha fazladır. Chandler Ceviz türü yan dallarından meyve verme miktarı %90’ları bulmaktadır. Yerli ceviz türlerinden 15 gün daha sonra çiçeklenen chandler ceviz türü tozlayıcı bitkisi Fernette ve Franquette olsa da, verimli olması sebebiyle Fernette daha çok tercih edilmektedir. Chandler ceviz türünde meyve tutma oranı da oldukça yüksektir. Meyve tutmaya başladığı anda, meyvelerinde çift çatal sıklıkla görülebilmektedir. Açık renkte olan iç cevizi %90-%100 dolaylarındadır.

Chandler Kendi Tohumunda Dikilirse Nasıl Bir Sonuç Alınır?

Chandler çeşidi ağaçtan tohum alınarak ekilen bir ceviz kendi türünün özelliklerini taşımaz. Bu şekilde ortaya çıkan ceviz türü yabani olur. Bu ceviz türüne halk arasında çöğür denir. Çöğürün piyasa fiyatı normal ceviz fiyatından oldukça azdır.

Chandler Ceviz Üretimi Ülkemizde İhtiyacı Karşılıyor mu?

Ülkemizde chandler cevizi üretimi ihtiyacı karşılamamakta ve ithal edilmektedir. Bu meyvenin kalitesinde pazarlanmasında ve satılmasında herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir