Franquette Ceviz Fidanı

Franquette Ceviz Fidanı Özellikleri


Franquette ceviz fidanı yan dallarında daha az miktarda meyve vermesi, ağaçlarının çok büyük olması ve randımanının daha düşük olması gibi sebeplerle, diğerlerine göre daha az tercih edilen ceviz fidanı çeşididir. Chandler ceviz fidanı tozlayıcısı olarak dikilen gerçek Franquette ceviz fidanını Bandırma Fidan Fide A.Ş. güvencesi ile sizlere sunuyoruz.

Franquette Ceviz Fidanı İklimi İsteği Nasıldır?


Franquette Ceviz Türü soğuklanma ihtiyacı da 700 saat yani yaklaşık olarak 1 aydır. Franquette Ceviz meyveleri küçük denilebilecek büyüklüktedir ve içinin ağırlığı da 5 gramdır. İçinin oranı %46 civarlarında olmaktadır. İç rengi oldukça açık ve güzeldir. Franquette ceviz fidanı, hem dikine hem de kuvvetli bir şekilde yetişir. Denizden yüksekliği yani rakımı, kendi başına olduğunda 1000 metreye kadar, tozlayıcı olarak kullanıldığında 1200 metreye kadar dikilmesi tavsiye edilmektedir.

Franguette Ceviz Türü Hangi Aralıklarla Dikilmelidir?

Franquette Ceviz, ceviz alanlarında her 10 tane ana ceviz türüne tozlayıcı olarak 1 adet dikilmelidir. Franquette Ceviz geç yapraklanmakta olduğundan dolayı ilkbahar geç donları bu bitkiyi çok fazla etkilememektedir. Dikim aralıklarının 4’e 8 metre ve 5’e 7 metre olarak belirlenmesi bu ceviz türü için uygulanabilir. Üstü kapalı olan bahçelerde dikilmesi tavsiye edilmemektedir.

Franguette Ceviz Türü Hangi Ceviz Türlerinin Tozlayıcısıdır?

Franquette Ceviz Türü, Chandler, Fernor ve Pedro Ceviz türlerinin tozlayıcısı olarak kullanılmaktadır ve tozlayıcısı olduğu bütün ceviz türlerinin iklim özelliklerini taşımaktadır. Franquette Ceviz Fidanı, ceviz alanlarında her 10 tane ceviz çeşidine 1 adet tozlayıcı olarak dikilmelidir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir