BANDIRMA CEVİZ FİDANI

Hüseyin Olacak yönetiminde kurulan firmamız ceviz fidanı yetiştiriciliği ve satışı ile ilgili resmi kurumlardan tüm prosedürleri sağlamış olup 1985 yılından günümüze fernor ceviz fidanı yetiştiriciliği ve fernor ceviz fidanı satışını gerçekleştirmektedir.

 

50 Dönüm arazimiz üzerine kurulu ceviz fidanı yetiştiriciliği tesislerimizde 250.000 adet ceviz fidanının 100.000 adeti Fransız çeşidi olan fernor ceviz fidanı 150.000 adeti ise amerikan cins olan aşılı chandler ceviz fidanlarından oluşmaktadır. Aşılı fernor ceviz diğer yabancı ceviz fidanı çeşitlerimizde aşılarımızın tutma oranı yüzde 95’tir. Kalan yüzde 5’lik kısım ise Ziraat Mühendilerimiz tarafından tespit edilir ve bu fidanlar satışa sunulmaz.

 

Firmamız Bandırma Ceviz Fidanı Yetiştiriciliği olarak aşılı fernor ve diğer aşılı ceviz fidanlarımıza yapmış olduğumuz göz ve kalem aşıların anaçlarını kendi kaynaklarımızdan temin etmekteyiz. Tesislerimizde her yıl yapılan toprak analizleri sonucunda Tarım Bakanlığı yetkililerince sertifikalarımız yenilenir tohumlarımız güvendiğimiz Todab üyesi kuruluşlardan alınır.

 

Firmamız Füab ( Fidan Üreticileri Alt Birliği), Todab ( Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği), Uib ( Uludağ İhracatçılar Birliği ), Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ticaret Borsası üyesidir.
Şunun resmi: Hüseyin Olacak
Üretim Sorumlusu

Hüseyin Olacak

0533 619 30 28

Şunun resmi: Oğuz Olacak
Satış ve Pazarlama Sorumlusu

Oğuz Olacak

0537 932 03 33